اخبار شهرستان‌ها

بندرخمیر ذخیره تصویر

در شهرستان بندر خمیر برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در کهورستان

دوره آموزشی یک روزه پیشگیری و جلوگیری از آتش‌سوزی و مانور اطفا حریق با حضور رئیسی معاون عمرانی فرمانداری شهرستان بندر خمیر، شهابی مدیر مرکز خدمات کشاورزی کهورستان با همکاری بخشداری کهورستان، اداره منابع طبیعی، شهرداری، آتش نشانی پل و رویدر، هلال احمر، نیروهای امدادی، شوراها و دهیاران جنب پارک کهورستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، وحید شهابی مدیر مرکز خدمات کشاورزی روستای کهورستان در این خصوص گفت: دوره آموزش ترویجی اطفاء حریق با هدف حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث مربوط به آتش سوزی به ویژه آتش سوزی در حوزه بخش کشاورزی برگزار شده‌است.

وی تولیدات کشاورزی را یکی از نعمت های با ارزش خداوند برشمرد و بیان کرد: باید برای حفظ آن تمام تلاش و توان خود را به کار ببریم.

شهابی افزود: بخش کهورستان با توجه به پوشش گیاهی که دارد، آسیب آتش سوزی بیشتر خواهد بود که باید برای پیشگیری و مقابله با تاثیرات زیان بار آن برنامه ریزی داشته باشیم.

شهابی اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و مستعد بودن مناطق مختلف شهرستان برای ایجاد آتش سوزی، از همه دستگاه های شهرستان و مردم درخواست کرد ضمن خودداری از ایجاد حریق و آتش در اراضی کشاورزی، جهاد کشاورزی شهرستان را در امر پیشگیری و اطفاء حریق یاری نمایند.