خبرها


سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان پیام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

عباس مویدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، طی پیامی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان،

در متن پیام عباس مویدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند.

باز شور محرمی دیگر از راه می رسد و عالمی را به شمیم جان نواز حسین شهید و شقایق های سرخ روییده در دشت نینوا معطر می کند.

 دوباره محرم، ماه حزن و اندوه آل محمد (ص) فرا می رسد و با آمدنش همه جا سیاهپوش می شود و غمی جانکاه بر دلها سنگینی می کند.

محرم، فصل خون و شهادت، ماه عزا و ماتم بی کران شیعه ی داغدار غم سیدالشهدا(ع)، ماه جهاد و حماسه، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه قیام و بیداری و یادآور بزرگ ترین حماسه و دلخراش ترین مصیبت تاریخ بشریت است. ماهی که در آن سالار شهیدان با قیام و ایستادگی خود در مقابل ظلم و ستم و بی عدالتی، مکتب انسان ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی، شجاعت، جوانمردی و راه و رسم پاسداشت عقیده و بیزاری از ذلت را به همه مسلمانان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.اگر چه قرن ها از حادثه کربلا می گذرد اما واقعه عاشورا هنوز زنده است و جان ها همچنان شیفته‌ی پیام کربلاست.

اینجانب فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) را به همه عاشقان و مریدان آن حضرت بخصوص مجموعه جهاد کشاورزی،کشاورزان و دامداران، بهره برداران بخش کشاورزی و مردم شهید پرور و ولایتمدار استان هرمزگان تسلیت و تعزیت عرض نموده و سربلندی اسلام و مسلمین را از ایزد منان مسئلت می نمایم.

عباس مویدی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان