خبرها


معاون سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مطرح کرد: توسعه اقتصاد بشاگرد با سرمایه گذاری در بخش کشاورزی/احداث بزرگترین نخلستان مجول کشور در دشت پلپلک

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را عامل توسعه اقتصاد و افزایش اشتغال در شهرستان بشاگرد دانشت و گفت: بزرگترین نخلستان مجول کشور به مساحت بالغ بر 2هزار هکتار در دشت پلپلک با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مسعود گرگیج در حاشیه بازدید از ظرفیت های بخش کشاورزی شهرستان بشاگرد با تشریح اقدامات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار داشت: طرح احداث بزرگترین نخلستان "مجول" کشور در دشت پلپلک شهرستان بشاگرد به مساحت بالغ بر ۲هزار هکتار با کشت تعداد ۳۶۰ هزار اصله نهال، یکی از مهمترین برنامه های دولت سیزدهم در راستای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه محروم بشاگرد است.

وی با اشاره به حمایت های سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی استان افزود: واگذاری ارضی مدنظر سرمایه گذار، فراهم سازی زیرساخت ها و تامین نهاده ها از جمله اقدامات انجام شده در منطقه دشت پلپلک شهرستان بشاگرد است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، در ادامه با بیان اینکه، تحقق اقتصاد کشاورزی، ماموریت اصلی سازمان جهاد کشاورزی است افزود: تلاش داریم تا با کمک بخش خصوصی و مردم شهرستان، شکوفایی اقتصادی به همراه رفاه مردم بشاگرد، نمود عینی پیدا کند.

مهندس گرگیج، کشاورزی را از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: صنعت کشاورزی با تأمین امنیت غذایی کشور می‌تواند فشارهای خارجی را بی‌اثر ساخته و از سوی دیگر با توسعه این صنعت، می‌توان اقتصاد مناطق کمتر برخوردار کشور را نیز بهبود بخشید.


گفتنی است: مهندس مسعود گرگیج، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، با همراهی مهندس محمدرضا شیخ زاده مدیر باغبانی و هندس سالاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد علاوه بر بازدید از فرایند تسطیح، لوله گذاری و انتقال آب به دشت پلپلک، از دریاچه سد جگین و گلخانه میست احداث شده برای نگهداری نهال مجول نیز بازدید کردند.اخبار برگزیده