خبرها


با حضور استاندار در میناب به بهره برداری رسید؛ دو واحد فرآوری و بسته بندی آبزیان و سردخانه زیر صفر با اعتبار ۱۱۹۸ میلیارد ریال/ افزایش ۳۳ درصدی ظرفیت صنایع تبدیلی غذایی هرمزگان در دولت سیزدهم

همزمان با پنجمین روز هفته بزرگداشت دولت با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان میناب دو واحد فرآوری و بسته بندی آبزیان و سردخانه زیر صفر با ظرفیت ۸۱۰۰ تن و اعتباری بالغ بر ۱۱۹۸ میلیارد ریال در مجموع، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، با اضافه شدن این واحدها به ظرفیت صنایع بسته بندی و فرآوری آبزیان در منطقه تیاب شهرستان میناب، توان استان در زمینه تولیدات صنایع تبدیلی و غذایی با برنامه ریزی و حمایت دولت سیزدهم، ۳۳ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است؛ میزان کل صادرات استان در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی بالغ بر ۱۶هزار و ۵۰۰ تن با ارزش ۴۲ میلیون دلار بوده که سهم میناب ۶۰۰ تن به ارزش ۳ میلیون دلار است.

تعداد ۳۱ واحد صنایع تبدیلی مواد غذایی در شهرستان میناب با ظرفیت جذب ۲۴۳ هزار تن ماده خام فعالیت دارد که ۱۰۶۳ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است.

واحد ۲۳۰۰ تنی فرآوری و بسته بندی ماهی و میگو با ظرفیت بسته بندی ۱۵۰۰ و سردخانه ۸۰۰ تنی با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریالی علی رنجبری مازنی و دریافت ۵۸ میلیارد ریال تسهیلات و با ظرفیت ۳۵نفر اشتغال در منطقه تیاب شهرستان میناب توسط نماینده عالی دولت در هرمزگان افتتاح شد.

واحد ۵۹۰۰ تنی بسته بندی و فرآوری ماهی و میگو و سردخانه ثابت زیر صفر با سرمایه گذاری ۸۵۰ میلیارد ریالی محمد جواد دولتی و دریافت ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات و با ایجاد ۴۹ نفر فرصت شغلی به بهره برداری رسید.اخبار برگزیده