خبرها


بازدید وزیرجهاد کشاورزی از سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کودشیمیایی

وزیرجهاد کشاورزی از سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کودشیمیایی واقع در بندرشهیدرجایی در استان هرمزگان از نزدیک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان، دکتر خاوازی وزیرجهادکشاورزی صبح امروز در سفر به استان هرمزگان با عزیمت به بندر شهید رجایی از سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کودشیمیایی بازدید کرد.

 دکتر خاوازی وزیرجهادکشاورزی در سفر به استان هرمزگان و بندرعباس هم اکنون از  بندر شهیدرجایی و سوله نگهداری ذرت و بسته بندی کودشیمیایی بازدید کرد و در ادامه با توجه به حساسیت مسائل گمرکی کشور و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی که از جمله اهداف این سفر است در جلسه ای که در بندر شهید رجایی در حال برگزار ی است در معیت دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه بنادر اتخاذ خواهد شد.

همچنین دکتر اسحاق جهانگیری با ورود به استان هرمزگان گفت: این استان نقش بسیار مهمی در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد کشور ایفا می کند.

وی بندر شهید رجایی را از مهمترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات برشمرد و گفت: بازدید از این بندر و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی از جمله اهداف این سفر است چرا که کشور در مقطع فعلی نیاز مبرمی به واردات کالاهای مورد نیاز از طریق بنادر دارد.

وی افزود: البته مرکز اصلی واردات کالاهای اساسی بندر امام خمینی (ره) و مرکز واردات کالاهای صنعتی بندر شهید رجایی است و براساس گزارش های دریافت شده حجم قابل توجهی از کالاهای صنعتی و بعضاً کالاهای اساسی در بنادر مانده است .